І частина. Рекомендовані зониСкачать 161.09 Kb.
Дата14.05.2016
Размер161.09 Kb.
#10603І частина.
1. РЕКОМЕНДОВАНІ ЗОНИ евакуації та оточення при виявленні вибухового пристрою або підозрілого предмету, що може виявитися вибуховим пристроєм.

 1. Граната - 200 м;

 2. Тротилова шашка - 100 м;

 3. Пивна банка 0,33 літра - 100 м;

 4. Міна МОН – 50/100 м;

 5. Валіза (кейс) - 50 м;

 6. Дорожня валіза - 350 м;

 7. Легковий автомобіль - 600 м;

 8. Мікроавтобус - 900 м;

 9. Вантажна автомашина (фургон) - 1500 м.

  1. Якщо буде потреба або за вказівкою правоохоронних органів і спецслужб керівник або особа, яка його заміщує, подає команду для здійснення евакуації працівників та учнів відповідно до плану евакуації.

  2. Пам’ятайте: ми несемо персональну відповідальність за життя й здоров'я дітей.

  3. Заступник директора закладу освіти з господарської діяльності забезпечує можливість безперешкодного під’їзду до місця виявлення підозрілого предмету автотранспорту правоохоронних органів, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, співробітників міністерства з надзвичайних ситуацій, служб експлуатації.

  4. Особам, що виявили небезпечний або підозрілий предмет, до прибуття оперативно-слідчої групи необхідно перебувати на безпечній відстані від цього предмету в готовності дати свідчення, що стосуються події.

  5. Пам’ятайте: зовнішній вигляд предмету може приховувати його справжнє призначення. Як камуфляж для вибухових пристроїв використовуються звичайні побутові предмети: сумки, пакети, згортки, коробки, іграшки й т.п.

  6. Не вживайте самостійно ніяких дій з вибуховими пристроями або підозрілими предметами - це може привести до вибуху, численним жертвам і руйнуванням!
 1. НАДХОДЖЕННЯ ПОГРОЗИ по ТЕЛЕФОНУ.
  1. Телефон є основним каналом надходження повідомлень, що містять інформацію про закладені вибухові пристрої, про захоплення людей у заручники, про вимагання та шантаж.

  2. Не залишайте без уваги жодного подібного сигналу. Негайно доповідайте про це директорові школи або особі, яка його заміщує, для вживання відповідних заходів, повідомте про погрозу, що надійшла, у правоохоронні органи.

  3. Постарайтеся дослівно запам’ятати розмову та зафіксувати її на папері.

  4. Не розповсюджуйте інформацію про факт розмови та її змісту, максимально обмежте число людей, що володіють цією інформацією.

  5. Під час розмови відзначте стать, вік особи, яка дзвонила, особливості її мови:

  • голос (голосний або тихий, низький або високий);

  • темп мови (швидкий або повільний);

  • вимова (виразна, перекручена, із заїкуватістю, шепелява, з акцентом або діалектом;

  • манера мови (розв'язна, із глузуванням, з нецензурними висловлюваннями).

  1. Обов’язково відзначте звукове джерело (шум автомашин або залізничного транспорту, звук теле-або радіоапаратури, голосу, інше), яке супроводжувало телефонну розмову.


  1. Відзначте характер дзвінка - міський або міжміський.

  2. Обов’язково зафіксуйте точний час початку розмови та її тривалість.

  3. У кожному разі спробуйте під час розмови одержати відповіді на наступні питання:

  • куди, кому, по якому телефоні дзвонить ця людина?

  • які конкретні вимоги вона висуває?

  • висуває вимоги вона особисто, виступає в ролі посередника або представляє якусь групу осіб?

  • на яких умовах вона або вони згодні відмовитися від задуманого?

  • як і коли з нею можна зв’язатися?

  • кому Ви можете або повинні сповістити про цей дзвінок?

  1. Постарайтеся домогтися від особи, яка зателефонувала, максимально можливого проміжку часу для прийняття Вами й Вашим керівництвом рішень або здійснення яких-небудь дій.

  2. Якщо можливо, ще в процесі розмови повідомите про цю розмову керівництву закладу освіти, якщо немає можливості - негайно після закінчення розмови. 1. НАДХОДЖЕННЯ ПОГРОЗИ У ПИСЬМОВІЙ ФОРМІ.
 1. Погрози в письмовій формі можуть надійти до закладу освіти як поштою, так і в результаті виявлення різного роду анонімних матеріалів (записок, написів, інформації на дискеті і т.п.).

 2. Після одержання такого документу необхідно поводитися з ним максимально обережно. По можливості покладіть його в чистий поліетиленовий пакет, який потім помістіть до окремої твердої папки.

 3. Постарайтеся не залишати на ньому відбитків своїх пальців.

 4. Якщо документ надійшов у конверті - його розкриття проведіть тільки з лівої або правої сторони конверту, акуратно відрізаючи край конверту ножицями.

 5. Зберігайте все: сам документ із текстом, будь-які вкладення, конверт - нічого не викидайте.

 6. Не розширюйте коло осіб, які ознайомлені із змістом документу.

 7. Анонімні матеріали не повинні зшиватися, склеюватися, на них не дозволяється робити надписи, підкреслювати або обводити окремі місця в тексті олівцем або авторучкою, писати пропозиції й вказівки, також забороняється їх м'яти та згинати. 1. ЗАХОПЛЕННЯ У ЗАРУЧНИКИ.
  1. Заклад освіти може стати місцем захоплення або утримання заручників, при цьому злочинці можуть домагатися досягнення своїх політичних цілей або одержання викупу. У подібних ситуаціях як посередників при цих переговорах терористи звичайно використовують керівників навчальних закладів. В усіх випадках життя дітей стає предметом торгу й перебуває в постійній небезпеці. Захоплення завжди відбувається зненацька.

  2. При захопленні людей у заручники необхідно негайно повідомити правоохоронні органи про ситуацію, яка склалася у закладі освіти. Для страховки обов’язково, не дочекавшись дій правоохоронних органів, повторіть сигнал по іншому каналу зв’язку. Робіть це непомітно для терористів та їхніх замаскованих пособників, які непомітно спостерігають за обстановкою. Переконайтеся, що необхідні міри прийняті, спокійно попереджуй про небезпеку інших громадян, якщо вони можуть бути захопленні у заручники.
 1. ПОСТАРАЙТЕСЯ УНИКНУТИ ВИНИКНЕННЯ ПАНІКИ.
  1. Виникнення паніки може перешкодити владі запобігли теракту або зменшити його наслідки, тим самим посприяти терористам. Паніка може спровокувати терористів і прискорити теракт.

  2. Необхідний спокій, спокійна форма повідомлення та індивідуальна розмова. Паніку викликає одночасне масове «стадне» дійство під впливом переляку або емоцій, емоційне звернення відразу до великої кількості людей. Спокійно поясніть людям ситуацію й виведіть їх з небезпечного місця. Запропонуйте іншим особам також зробити це так само.

  3. Телефони реагування. Якщо Вам стало відомо про підготовку або скоєння злочину, негайно повідомте про це телефоном:

  • органи СБУ: черговий СБ України в Одеської області - 725-33-23, 779-23-51

  • або органи МВС: черговий МВС- 102.6. ВИБУХ У БУДІВЛІ.


 1. Якщо вибух відбувся у будівлі, потрібно лягти на підлогу, намагаючись не розташовуватися поруч (поблизу) скляних шаф, вітрин та вікон.

 2. Якщо будинок став руйнуватися (валитися), то вкритися від обвалів можна під головними стінами, тому що найчастіше руйнуються перегородки, стелі, люстри.

 3. Якщо будинок труснув, не треба виходити на сходові клітки, торкатися включених електроприладів.

 4. Опинившись у темряві, не варто відразу запалювати вогонь – чиркати сірниками: це може привести до вибуху газу, витік якого міг відбутися під час руйнування будинку.

 5. Виходити з будинку треба, пригорнувшись спиною до стіни, особливо якщо необхідно спускатися по сходам. Треба пригнутися, прикрити голову руками – зверху можуть посипатися уламки стін та скла.

 6. Опинившись на вулиці, відійдіть від будинку на відповідну відстань (не менше висоти будівлі), при цьому треба стежити за карнизами и стінами, які можуть обвалитися. Орієнтуватися треба швидко й обережно, тому що при обваленні будинку піднімається густа хмара пилу, що може викликати паніку.


7. ОДЕРЖАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЕВАКУАЦІЮ


  1. Повідомлення про евакуацію може надійти не тільки у випадку виявлення вибухового пристрою й ліквідації наслідків зробленого терористичного акту, але й при пожежі, стихійному лиху й т.п.

  2. При одержанні повідомлення від адміністрації про початок евакуації, дотримуйте спокою та чітко виконуйте вимоги плану евакуації учнів і співробітників.

  3. Візьміть особисті документи, гроші й цінності.

  4. Надайте допомогу в евакуації тим, кому ця допомога необхідна.

  5. Обов’язково закрийте на замки двері кабінетів, у яких перебуває коштовна документація й дороге майно, - це захистить кабінет від можливого проникнення мародерів. Особливо важливу документацію треба забрати із собою.

  6. Не допускайте паніки, істерик і поспіху. Приміщення залишайте організовано відповідно до схеми шляхів евакуації.

  7. Повертайтеся до покинутих приміщень тільки після дозволу відповідальних осіб.

  8. Пам’ятайте, що від чіткості Ваших дій буде залежати життя й здоров'я багатьох людей.
ІІ ЧАСТИНА.

Заходи щодо попередження терористичних актів у школі

 1. Необхідно під час планування роботи закладу освіти протягом навчального року включати до річних й місячних планів виховної роботи ЗНЗ проведення таких заходів, як:

  • зустрічі учнів, педагогів та іншого персоналу закладу освіти із співробітниками правоохоронних органів (СБУ, МВС прокуратури )

  • вечора, диспути й бесіди на теми «Сутність патріотизму і його прояв у наш час», «Дисциплінованість і пильність - у чому виражається їхній взаємозв'язок?», «Сутність тероризму». «Молодіжні екстремістські організації та їхня небезпека для суспільства», «Як терористи та екстремісти можуть використовувати підлітків і молодь у своїх злочинних цілях?»

  • інші.

 1. Класним керівникам і всім педагогам попереджати, виявляти й рішуче припиняти: факти недисциплінованого поводження окремих учнів, залучення їх до екстремістських організацій та реакційних релігійних сект. Взаємодіяти із цих питань з співробітниками правоохоронних органів, а також з батьками учнів, використовувати авторитет та вплив колективів, громадських об’єднань.

 2. Керівництву закладу освіти щорічно планувати заняття з питань протидії тероризму із співробітниками установи в системі навчання з цивільного захисту та в рамках відповідних навчальних дисциплін.


ІІІ ЧАСТИНА.


Практичні заходи щодо запобігання актів тероризму в школі й на її території

 1. Заступнику директора з адміністративно-господарської роботи необхідно здійснювати заходи щодо підтримки у належному санітарно-технічному стані: горища, підвальні й підсобні приміщення, запасні виходи з будівлі школи, які повинні бути закриті й опечатані. Опечатаними повинні бути також пожежні крани, вогнегасники та електрощитові. Щодня здійснювати контроль за станом цих об’єктів. Стежити за освітленням території установи в темний час доби.

 2. Заступникам директора з НВР не рідше одного разу в тиждень перевіряти стан навчальних приміщень (класів, кабінетів, навчальних майстерень, музею, актового залу). Контролювати видачу ключів від навчальних приміщень педагогам і здачу ключів після закінчення занять і наведення порядку в навчальних приміщеннях. Здійснювати контроль за роботою чергових педагогів.

 3. Постійному складу школи прибувати на свої робочі місця за 15 хв. до початку занять з метою перевірки робочого місця на предмет відсутності сторонніх і підозрілих предметів та підготовки робочого місця до занять (роботі).

 4. Педагогам, що проводять заняття в незакріплених за ними навчальних приміщеннях (класах, кабінетах і ін.) одержувати (здавати) ключі від цих кабінетів у відповідальної особи або у канцелярії. Контролювати прибирання навчального кабінету після закінчення занять.

 5. Учні, які навчаються у закладі освіти, повинні завчасно прибувати до нього з метою своєчасної підготовки до початку занять. Черговому педагогові та учням чергового класу (групи) необхідно вчасно, за 30 хв. до початку занять, прибувати до закладу освіти, своєчасно готувати на свої робочі місця до роботи (знайомитися з інструкцією для чергових, вжити заходів щодо виявлення сторонніх й підозрілих предметів).

 6. Учні, які навчаються у закладі освіти, повинні завчасно прибувати до нього з метою своєчасної підготовки до початку занять. Черговому педагогові та учням чергового класу (групи) необхідно вчасно, за 30 хв. до початку занять, прибувати до закладу освіти, своєчасно готувати на свої робочі місця до роботи (знайомитися з інструкцією для чергових, вжити заходів щодо виявлення сторонніх й підозрілих предметів).

 1. Адміністрації закладу освіти необхідно щорічно планувати й проводити навчання з керівним складом установи з питань цивільного захисту та тренування з усім особовим складом закладу освіти по діях в разі виникненні погрози здійснення терористичного акту в приміщеннях або на території закладу освіти.

 2. Черговий педагог зобов’язаний:

  • інструктувати учнів чергового класу (групи) стосовно перепускного режиму закладу освіти та заходів безпеки;

  • не пропускати до приміщень закладу освіти співробітників та учнів з підозрілою ручною поклажею (важкі сумки, ящики, великі згортки й т.п.);

  • складати списки співробітників та учнів, які несвоєчасно прибувають на роботу та заняття, своєчасно надавати ці списки керівництву закладу освіти для застосування до порушників режиму роботи закладу освіти відповідних заходів адміністративного впливу.

 1. Черговому охорони:

  • інструктувати учнів чергового класу (групи) стосовно перепускного режиму закладу освіти та заходів безпеки;

  • під час пропуску на територію закладу освіти автотранспортних засобів, перевіряти відповідні документи автотранспортних засобів та вантаж;

  • особливу увагу приділяти перевірці документів осіб, що відвідують заклад освіти школу по службовим справам, з’ясовувати мету їх прибуття до закладу освіти, робити відповідні записи у журналі обліку відвідувачів.


Мета цих рекомендацій

допомогти громадянам правильно орієнтуватися і діяти в екстремальних та надзвичайних ситуаціях, а також забезпечити створення умов, що
сприяють розслідуванню злочинів, пов’язаних з терористичною діяльністю.
Вимоги часу потребують консолідації суспільства у непримиримості до терористичних проявів. Від пильності кожного з нас залежить мир та спокій у нашому регіоні.


Якщо Ви cтали свідком або Вам стало відомо про:

 • появу в населеному пункті сторонніх транспортних засобів або осіб, дії яких викликають підозру;

 • здійснення невідомими особами агітаційної чи вербувальної роботи;

 • спроби силового захоплення об'єктів, людей, техніки.

негайно повідомте дільничного інспектора МВС, органи СБУ, керівників органів місцевого самоврядування

Як поводитися при виявлені підозрілого предмету, який може виявитися вибуховим пристроєм (ВП):

 • якщо виявлений предмет, на Вашу думку, не повинен знаходитися у даному місці і може виявитися вибуховим пристроєм не залишайте цей факт без уваги

Ознаки які можуть вказувати на наявність ВП:

 • наявність на виявленому предметі дротів, мотузок, ізоляційної стрічки;

 • підозрілі звуки, схожі на клацання годинника;

 • предмет має характерний запах мигдалю або інший не звичайний запах;

 • залишені або «забуті» предмети: валізи, кейси, пакунки, коробки, книги тощо.
Дії при виявлені невідомого предмету:

 • не чіпайте, не підходьте, не пересувайте виявлений підозрілий предмет! Не паліть поблизу даного предмету, утримуйтесь від використання радіозв’язку, у тому числі і мобільного;

 • негайно повідомте про виявлення підозрілого предмету правоохоронні органи за зазначеними телефонами.

Пам’ятайте: зовнішній вигляд предмету може приховувати його справжнє призначення. Для камуфляжу вибухових пристроїв використовуються звичайні побутові предмети: сумки, пакунки, пакети, коробки іграшки тощо.

Якщо відбувався вибух:

 • негайно покиньте будинок;

 • не заходьте у зруйнований будинок за речами або з інших причин, тому що можливий повторний вибух;

 • не виявивши потерпілих, які можливо залишилися у будівлі, вкажіть рятувальникам де їх бачили перед вибухом;

 • надайте потерпілим першу медичну допомогу.


У надзвичайних ситуаціях та дізнавшись про підготовку чи скоєння теракту телефонуйте:

ДСНС - 101; МВС - і02;

СБУ - (048) 725-33-23
Каталог: wp-content -> uploads -> 2015
2015 -> Методическте рекомендации для студентов по дисциплине «психология журналистики» цели и задачи дисциплины дисциплина «Психология журналистики»
2015 -> Агрессивное поведение детей дошкольного возраста
2015 -> -
2015 -> «влияние компьютерных игр на проявление агрессивности у подростков»
2015 -> Причины появления агрессии у детей Телевизионные программы и компьютерные игры
2015 -> Программа коррекционно-профилактических мероприятий по снижению агрессивности у молодежи
2015 -> Лекция «Адаптация убд лвк к мирной жизни»
2015 -> Адаптация первоклассников
2015 -> Адаптация пятиклассников к новым условиям учёбы
2015 -> Зависимости

Скачать 161.09 Kb.

Поделитесь с Вашими друзьями:
База данных защищена авторским правом ©dogmon.org 2022
обратиться к администрации

    Главная страница