Рішення щодо України, передає Українська Правда. "Найперше має послідувати декларація про скасування віз для українців. Маємо дати їм можливість легшого подорожування по країнах єс", закликає Rzeczpospolitастраница1/10
Дата16.05.2016
Размер1.57 Mb.
ТипРішення
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


UGAУЗА

Tel/fax (380 44)279-39-68,

279-39-69

e-mail:

inbox@uga.kiev.ua

lesya@uga.kiev.ua

Українська Зернова Асоціація


Огляд преси

29 листопада – 6 грудня 2013 року

Випуск № 45 – 12

Зміст поданих матеріалів відображає

виключно позицію авторів або видань,

вказах у посиланнях.

УЗА не завжди поділяє думку авторів.
У Польщі розпочали кампанію за скасування віз українцям (фото)
Впливові польські газети почали кампанії на підтримку європейських прагнень українців.

Так газета Rzeczpospolitа оприлюднила заяву, в якій вимагає від польських та європейських політиків скасувати візи для українців.

Журналісти закликали польських політиків вплинути на керівників ЄС для прийняття спільного рішення щодо України, передає Українська Правда.

"Найперше має послідувати декларація про скасування віз для українців. Маємо дати їм можливість легшого подорожування по країнах ЄС", - закликає Rzeczpospolitа.

Редакція газети називає позицію ЄС щодо України "тестом на можливості Європи – хоч, можливо, цього ще розуміють обивателі брюссельських салонів".

Журналісти закликають членів ЄС підтримати українців на європейському шляху.

"Якщо Європа не складе цього іспиту, то шкода від цього буде непоправною. ЄС втратить, замкне себе на Сході і на довго років втратить довіру", - вважають журналісти.

Газета вважає, що у цій складній ситуації Польща має відіграти ключову роль і допомогти українцям, які так само, як колись поляки, намагаються "вирватись з-під опіки Москви".

"Українці були і є європейцями. Той факт, що їхня країна не є членом ЄС – це тільки наслідок трагічної долі того краю. Сьогодні у нас є шанс усунути цю несправедливість", - переконують журналісти.

Інша впливова полька газета Wyborcza також проводить акцію на підтримку українців.

Газета має намір зняти фільм, на підтримку євро інтеграційних прагнень східних сусідів. Видання закликає своїх читачів висловити свою підтримку, сфотографувашись із плакатом "Ми з вами".

У підсумку з цих фото складуть фільм. www.unian.ua


Банкір: політична ситуація не впливає на роботу фінансових установ


Політична напруженість не робить впливу на роботу банківської системи - заявив Сергій Мамедов, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України.

Банкір додав , що Національний банк в щоденному режимі бачить звітність учасників ринку, тому завжди оперативно може вжити заходів для попередження кризових ситуацій.

«Ніяких збоїв у роботі немає , всі платежі проходять чітко в тому часовому лагу, який встановлює Нацбанк. Є реальна форма звітності , по якій видно , як банківські установи виконують свої зобов'язання. Якби в Національному банку була така інформація , думаю , ці банки отримали б вже хоча б якесь попередження, але я , як директор НАБУ, про такі випадки не знаю » , - розповів Мамедов. Він зазначив , що відбуваються в Україні події технічно не роблять впливу на роботу фінансових установ, але призводять до загальної нервозності серед клієнтів банків , які можуть приймати рішення, засновані на емоціях.

«Ми розуміємо , що ці події , які відбуваються, вони негативно впливають на банківську систему , тому що люди починають переживати , бачачи все , що відбувається навколо. Але я не бачу ніяких побоювань для клієнтів і вважаю , що банківська система на сьогоднішній день не піддається ніяким складнощів , достатньо ліквідності , досить професійно поводиться Національний банк, - розповів виконавчий директор НАБУ. Мамедов додав , що сьогодні безвідповідальні політики намагаються провокувати своїми заявами ситуацію, щоб у країні виникла не тільки політична, а й фінансова напруженість.

Керівник НАБУ звернув увагу на розважливе поведінку вкладників: обсяги депозитів у банківській системі не зменшуються, люди не скуповують в паніці долари, розуміючи, що емоційні рішення приведуть лише до втрат, а ситуація незабаром стабілізується. Нагадаємо, раніше міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings заявило про високий рівень стійкості українських банківських установ до макроекономічних змін. Це пояснюється проведеної за останні п'ять років рекапіталізацією сектора , зниження рівня ризиковості кредитних портфелів і більш низьким зовнішнім боргом. Також в банківській системі суттєво знизилися валютні ризики. www.unian.ua

Кому и сколько должна Украина за рубежом
В 2014 году Украине предстоит выплатить иностранным кредиторам не менее $6,3 млрд. Без новых заимствований расплатиться с долгами будет непросто

Когда экономика погружается в рецессию, государствам приходится влезать в долги, чтобы затем, выбравшись из кризиса, с ними успешно рассчитаться. К 31 октября объем внешних долгов Украины достиг $36,23 млрд. Из этой суммы собственно госдолг составляет $26,31 млрд., а оставшиеся $9,93 приходится на долги предприятий, в случае неплатежеспособности которых государство гарантирует выплату.

В структуре госдолга наибольший объем – $17,78 млрд. – приходится на государственные и гарантированные еврооблигации, выпущенные в 2005-2013 годах на сроки от 5 до 10 лет. Крупнейшим держателем украинских евробондов выступает американский инвестфонд Franklin Templeton, продолжающий их скупать на вторичном рынке. Из-за возрастания суверенных рисков доходность ближайшего к погашению выпуска украинских еврооблигаций (июнь 2014 года) достигла порядка 18%. Второе место по объему задолженности составляют средства МВФ, предоставленные в рамках программы stand-by в 2008-2009 годы. Объем непогашенной задолженности равен $8,66 млрд.

Перед Украиной, экономика которой падает уже пятый квартал подряд, вопрос о новых заимствованиях встает особенно остро. Программа минимум – рефинансировать краткосрочную валютную задолженность, которую необходимо погасить в 2014 году. Ее объем, по подсчетам РА Кредит-Рейтинг, составляет $7,3 млрд. Из них на внешний долг приходится $6,3 млрд. Львиную долю от этой суммы – $3,7 млрд. нужно отдать МВФ, причем – из золотовалютных резервов НБУ (ЗВР). Минфину в июне 2014 года предстоят погасить еврооблигации на $1 млрд. Кроме того, в конце сентября 2014 года истекает срок обращения гарантированных еврооблигаций НАК Нафтогаз Украины. Учитывая, что предприятие традиционно требует существенных дотаций от государства, эти долги, по всей видимости, также придется погасить правительству. Отсутствие новых заимствований, по оценке РА Кредит-Рейтинг, может привести к концу 2014 года к снижению ЗВР до критического уровня в $8 млрд.

Основные источники заимствований – внешний рынок капитала и МВФ – вряд ли помогут Украине перекрыть предстоящие выплаты. Ведь окно возможностей для размещения новых выпусков еврооблигаций для Украины сейчас закрыто, а переговоры с МВФ зашли в тупик. О том, где и как правительство будет пытаться найти деньги для рефинансирования долгов, читайте в материале ЛІГАБізнесІнформ "Кто даст в долг правительству Азарова". m.liga.net/infografica/155920_a2c702a03d12429bfb24130b14183ce1.htm


Каталог: sites -> default -> files
files -> Вопросы для вступительного экзамена в аспирантуру по специальности
files -> Пояснительная записка Настоящая программа является программой вступительного экзамена в аспирантуру по специальности 19. 00. 01. «Общая психология, психология личности, история психологии»
files -> 1. Предмет философии и структура философского знани
files -> Міністерство освіти і науки України Державний заклад „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”
files -> 12 грудня 2014 р. ІV всеукраїнська науково-практична конференція “Андріївські читання”
files -> Методичні рекомендації для проведення виховних заходів в загальноосвітніх навчальних закладах
files -> Перечень вопросов, по которым участники образовательного процесса (дети, родители, педагоги) могут получить консультации
files -> Что такое агрессивность?
files -> А. Зайцев Научный редактор А. Реан Редакторы М. Шахтарина, И. Лунина, В. Попов Художник обложки В. Шимкевич Корректоры Л. Комарова, Г. Якушева Оригинал-макет


Поделитесь с Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База данных защищена авторским правом ©dogmon.org 2019
обратиться к администрации

    Главная страница