Записи у трудових книжках робітниківстраница1/5
Дата20.05.2016
Размер0.66 Mb.
#23184
  1   2   3   4   5
Записи у трудових книжках робітників.


м. Київ
27 червня 2006 року.

Трудова книжка — це основний документ про трудову діяльність працівника, який підтверджує страж роботи, а також дає змогу власнику при прийнятті на роботу мати уяву про досвід роботи працівника.

Питання щодо ведення трудових книжок, їх зберігання, виготовлення, постачання і облік регулюються постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1993 р. № 301 «Про трудові книжки працівників» та Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 р. за № 110.
Загальні положення


Запитання

Відповідь

Яким документом регламентований порядок ведення трудової книжки?

Інструкцією № 58.

На кого заводяться трудові книжки?

На всіх найманих працівників (включаючи іноземців та осіб без громадянства), які вперше влаштовуються на роботу (ст. 48 КЗпП), – як за безстроковим трудовим договором (тобто на невизначений час), так і за строковим трудовим договором.

Якщо працівник прийнятий за строковим трудовим договором, як це відобразити в трудовій книжці?

У трудовій книжці не указується терміновий характер роботи, робиться звичайний запис про прийняття на роботу (наприклад: «Прийнятий на роботу в юридичний відділ юрисконсультом 3-ої категорії, підстава – наказ № 250/к від 13.10.06 р.»).

Після закінчення терміну договору робиться запис про звільнення за п. 2 ст. 36 КЗпП (тобто у зв'язку із закінченням терміну дії договору) .

Яка діяльність не фіксується в трудовій книжці?

Робота за цивільно-правовим договором, оскільки ці відносини здійснюються в рамках цивільного законодавства, а не трудового. Підприємницька діяльність працівника.

Які відомості містить трудова книжка?

До трудової книжки заносяться відомості:

про працівника (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження). Ця інформація вписується працедавцем на першій (титульній) сторінці трудової книжки на підставі паспорта або свідоцтва про народження. Правильність цих відомостей завіряється підписом працівника;

роботу (прийняття, переведення на іншу постійну роботу, звільнення). Дані про тимчасові переведення на іншу роботу до трудової книжки не вносяться;

нагородження та заохочення (за винятком тих, які передбачені системою плати праці або мають регулярний характер);

відкриття, використані винаходи та раціоналізаторські пропозиції працівника.


Звідки беруть назву професії?

Записи про назву роботи, професії чи посади, на яку приймається робітник, в обов’язковому порядку повинні відповідати Державному класифікатору професій ДК 003-2005, штатному розкладу, наказу.

Чи робиться запис про роботу за сумісництвом?

За бажанням працівника (запис робиться за основним місцем роботи працівника, оскільки саме там зберігається його трудова книжка). Підставою буде довідка з місця роботи за сумісництвом, у якій зазначається: з якого числа прийнятий на роботу, коли звільнений, номери і дати відповідних наказів або копії цих наказів

Які відомості не вносяться до трудової книжки?

Стягнення (розуміється догана), а також інші заходи впливу, передбачені для окремих категорій працівників, наприклад попередження про неповну службову відповідність держслужбовця.

На підставі яких документів вносяться відомості?

Відомості про роботу, нагородження і заохочення вносяться після видання відповідного наказу (розпорядження) керівника.

При прийманні на роботу (або переведенні на іншу постійну роботу) записи про найменування роботи, професію, посади вносяться відповідно до найменування посад, указаних у Класифікаторі професій ДК 003-2005. Записи про звільнення і переведення вносяться з посиланням на статтю та пункт закону.Якою мовою заповнюється трудова книжка?

Записи до трудової книжки працівника вносяться до відповідних розділів двома мовами: українською та російською (п. 2.1 Інструкції № 58)


Правила ведення трудових книжок залежно від статусу роботодавця


Роботодавець юридична особа

(незалежно від форми власності)Роботодавець фізична особа

(приватний підприємець або особа, яка не має такого статусу)Термін для заведення трудової книжки

Протягом 5 днів після прийняття на роботу працівника

Особливості заповнення

Першу сторінку (титульний лист) трудової книжки підписує і скріпляє печаткою підприємства (або відділу кадрів) особа, відповідальна за ведення трудових книжок на підприємстві

Першу сторінку (титульний лист) трудової книжки заповнює фізична особа (роботодавець), печатка, як правило, не ставиться через її відсутність*

Відомості про роботу вносяться після видання відповідного наказу (розпорядження). Запис про звільнення, відомості про заохочення та нагородження завіряються печаткою підприємства (п. 2.4 Інструкції № 58)

Відомості про прийняття на роботу та про звільнення з роботи вносяться відповідно до укладених письмових трудових договорів**. Підтверджуються записи підписом посадової особи служби зайнятості та печаткою цього відомства (п. 2.20-1 Інструкції № 58)

Трудові книжки зберігаються на підприємстві (за основним місцем роботи). Працівникові видається на руки в день звільнення***

Зберігаються у працівників. Про проблеми звільнення працівників див. «Баланс», 2006, № 14, спецвипуск, с. 29с.

* Нагадаємо, що закон не зобов'язує приватних підприємців мати печатку. Додатково про проблему заведення трудової книжки підприємцем див. у листі Держкомпідприємництва № ДЦ-12-1528/0/6-06 («Баланс», 2006, № 23, спецвипуск, с. 3с, з коментарем редакції).

** Трудовий договір між працівником і фізичною особою — роботодавцем укладається у письмовому вигляді (у 3 примірниках) за формою, затвердженою Наказом № 260. Потім договір підлягає реєстрації в службі зайнятості (протягом 7 днів з моменту фактичного допущення до роботи).

*** Незатребувані трудові книжки ще 2 роки зберігаються у відділі кадрів, а потім - 50 років в архіві підприємства, після цього їх можна буде знищити в установленому порядку (п. 6.1 Інструкції № 58).

Каталог: local
local -> Департамент охраны здоровья населения Кемеровской области
local -> II. Виды, цели, содержание и сроки проведения практики
local -> Что в имени тебе моём?
local -> Муниципальное общеобразовательное автономное учреждение
local -> Советы педагога психолога Период дошкольного возраста и кризис 7 лет
local -> Методические рекомендации по организации учебных занятий. Объемы максимальной тренировочной нагрузки. Система контроля и зачетные требования
local -> Черты характера
local -> -


Поделитесь с Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5
База данных защищена авторским правом ©dogmon.org 2023
обратиться к администрации

    Главная страница